категорії: репортаж

Нова хвиля харківського року

«ТаДеМи» і «Асканія Нова» запалювали Харків

теґи: Асканія Нова, ТамДеМи, Харків, клуб "Корова"

I feel good!

«Рок-н-рол мертв» – пророкував колись Борис Гребенщеков. На щастя, час невпинно йде, а нові і нові рок-гурти продовжують з’являтись на музичному небосхилі. Приємно, що і Харків не пасе задніх, останнім часом у місті з’явилось кілька дуже перспективних проектів. Як от гурти «ТамДеМи» і «Асканія Нова», які 29 вересня запалювали гостей у затишному харківському клубі «Корова».

Як і зазвичай для клубів, концерт розпочався трохи пізніше запланованого часу – тож був час роздивитись уважніше сам клуб «Корова». У цьому закладі я побував уперше і враження залишились найпозитивніші – красивий дизайн, просторий зал, багато вільного місця перед сценою (на відміну від того ж «JazzTerra»). Є трохи зауважень до звуку: підчас виступу «ТамДеМи» періодично виникав шум, який буває, коли мікрофон підносять до динаміка. Але у цілому все звучало дуже добре, кожен інструмент було прекрасно чути.

ТамДеМи

«Там Де Ми» – там радість, любов і багато посмішок» – із таких слів вокалісти Людмили Тимченко розпочався виступ гурту «ТамДеМи». Гурт існує з весни 2009 року, грає музику у стилі «поп-рок». Його незмінні учасники – Людмила Тимченко і гітарист Роман Гаврилов, нині до складу команди входять гітарист Сергій Новицький, бас-гітарист Володимир Іванченко, барабанщик Влад Петров і клавішник Тимур Джавадов.

Вперше я відкрив для себе «ТамДеМи» місяць тому, на концерті до Дня Незалежності у Саду ім. Т.Г. Шевченка. Тоді група закривала рок-програму і буквально «порвала» всіх глядачів (не люблю це слово, але краще тут і не скажеш).

Драйв, красиві мелодії, яскравий вокал Людмили, гітарні рифи, що запам’ятовуються з першого ж куплету… – всього цього було вдосталь і на концерті в «Корові». Ну і звісно ж – красиві тексти про кохання. Начебто такі прості слова, але як чіпляють: "Не зупиняє, що ти десь там, а я тут – Я ТЕБЕ ЛЮБЛЮ..."

На концерті музиканти представили кілька нових (і дуже класних) пісень. Тож виглядає так, що нині група має на достатньо високоякісного матеріалу для запису повноцінного альбому…

Коротка пауза, зміна інструментів… і ось уже на сцені новий гурт. «Асканія Нова» – нове ім’я для харківських меломанів. Але лише формально – за новою назвою заховався добре відомий гурт «Dream West». Існує він уже 5 років, донедавна грав в основному кавери відомих пісень, але наразі група все більше звертається до власної творчості – україномовних пісень в стилі блюз і кантрі. Відтак зміна репертуару призвела і до зміни назви.

Шізгара... Співає Світлана Ложнікова

Нинішній склад гурту: Олег Олешко (вокал, акустична гітара, губна гармоніка) – один із засновників гурту, Сергій Овчаренко (соло-гітара), Олекандр Долгий (бас) і Дмитро Золочевський (барабани). Почався виступ з невеликої технічної проблеми – щось там сталось із гітарою Сергія Овчаренка. Паузу заповнив Олег, виконавши в акустиці одну із нових пісень. А далі понеслось… У порівнянні із попереднім виступом інструментів на сцені стало менше (навіть тарілок у барабанщика – по мінімуму), зате (напевно, за законом збереження енергії) побільшало драйву. На зміну романтичним композиціям «Чекаю» і «Літня гроза» від «ТамДеМи» прийшли рок-н-рольні «Свобода і крила», «Дівчата роблять рок-н-рол» та інші пісні.

А під кінець почалися «дикі танці». Майданчик перед сценою заповнили гості клубу, причому чи не найактивніше стрибали… музиканти гурту «ТамДеМи».

На біс гурт влаштував справжній джем-сейшн – разом з Людою Тимченко зіграли супер-хіт Джеймса Брауна «I Feel Good», а потім разом з іще однією вокалісткою – Світланою Ложніковою, «збацали» ще одну хітову річ – «Venus» (у нас її більше знають, як «Шізгара») групи «Shocking Blues».

Автор: Андрій Храбустовський

Фото: Марія Слободенюк