категорії: репортаж

Пікет проти виселення культурно культурно-освітнього центр товариства "Спадщина"

теґи: Спілка Української Молоді, пікет, спадщина, Харків

Члени товариства «Спадщина» відправили харківських депутатів «у вирій». Тлумачити це український термін можна по-різному – "до раю", "на південь" або "у теплі краї" ... Коротше – куди подалі. Близько 15 осіб – не враховуючи міліціонерів – зібралися сьогодні в 14 біля 8-го під'їзду Держпрому, де знаходиться Господарський суд Харківської області. В руках – гасла і повітряні кульки з намальованими особами. Кульки символізують депутатів міськради, на чолі з мером і секретарем. Підписів на кульках немає, люди самі повинні здогадатися, хто є хто – пояснює Роман Черемський, комендант приміщення товариства «Спадщина».

Претензії до депутатів у громади – через «квартирне питання». Приміщення на Сумській «Спадщина» орендує в Управління комунального майна харківської міськради з 2003 року. З квітня 2009 Управління комунального майна подає позов на виселення до Господарського суду Харківської області.

 

Своє бачення ситуації члени суспільства виклали на своєму сайті cym.org.ua.

Засідання суду 16 і 26 листопада суспільство попереджав пікетами, 12 січня провело «позачерговий», «різдвяний» пікет. Сьогодні, перед черговим засіданням суду, пройшла акція «Відправлення у вирій чиновників-корупціонерів Харківської міськради».

"Депутатам" поставили кілька неприємних питань – наприклад, чому товариства з приміщень виганяють, а українська культура зазнає утисків. Відповісти на ці питання «депутати» не змогли, сказали тільки: «Нам соромно» і «Ми більше не будемо». І – вирушили в небо. Символічно.

"Спадщина" – розповідає Роман Черемський – культурологічне товариство, яке об'єднує в собі кілька громадських організацій, організовує недержавні курси української мови, школу журналістики, краєзнавчу студію, громадську бібліотеку, студію гри на бандурі.

Автор: Марина Очкасова, Медіапорт
Фото: Андрій Храбустовський

 

* Харківське міське товариство "Спадщина" є однією з найавторитетніших і найвагоміших на Харківщині українських громадських організацій, яка з 1988 року бере активну участь у розбудові державності. Об’єднуючи у своїх лавах понад 10 громадських організацій-асоційованих членів, які синхронно діють у справі реалізації низки державних гуманітарних програм, Харківське міське товариство "Спадщина" вже двадцять другий рік є ініціатором та реалізатором багатьох творчих проектів, культурницьких, освітніх заходів, що знаходять підтримку серед широкої громадськості, керівництва України й виконують важливу роль у становленні громадянського суспільства та міжнаціонального ладу на Харківщині. У приміщеннях "Спадщини" вже кілька років функціонують єдині у Харкові недержавні курси української мови, школа журналістики, краєзнавчі, катехитичні студії, розвиваючі студії для дітей, громадська бібліотека, студії гри на бандурі, які допомагають сотням харків'ян, переважно молоді, зреалізовувати себе у суспільно-корисній діяльності.

В складі "Спадщини" зокрема:

Спілка Української Молоді – http://cym.org.ua,

Інформаційний сайт "Український Харків" – http://kharkiv.dyvy.info/

Фонд ім.Гната Хоткевича – http://www.khotkevych.org/

Култьурний двотижневик "Український простір"

та інше

Пікет
Пікет
Пікет
Пікет
Пікет
Пікет
Пікет
Пікет
Пікет
Пікет
 
Сторінки: 3123next
    Ctrl →